sobota, 19 stycznia 2019
wtorek, 24 kwietnia 2018 12:10   
ŻABKI Z LIPOWEGO ZAKĄTKA W BIBLIOTECE

Tym razem dzieci z grupy „Żabki” z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowy Zakątek” odwiedziły Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Tematem spotkania było zapoznanie maluszków z Miejską Biblioteką Publiczną.

Kolejny już raz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 „Lipowe Zakątek” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach Filia przy ulicy Leśnej. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek a także wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania książek, których autorem jest Wiesław Drabik: „Żaba modnisia” oraz „Ufoludek”.

Panie bibliotekarki: Ewa Gerlach oraz Małgorzata Mamnicka opowiedziały również jak wygląda praca w bibliotece oraz w jaki sposób można korzystać ze gromadzonych w książnicy zbiorów. Przedszkolaki dowiedziały się o wypożyczaniu książek, jak ich szukać na półkach, dbać o nie i kiedy można zostać czytelnikiem.

 

W sumie w przygodzie z biblioteką dla najmłodszych z grupy „Żabki” z „Lipowego Zakątka” wzięło udział osiemnastu maluszków. Opiekunem grupy jest Pani Edyta Kozieł.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster