wtorek, 17 września 2019
piątek, 21 maja 2010 18:34   
BY UTRWALIĆ PAMIĘĆ

Jan Paweł II to postać wyjątkowa, niezmiernie bliska każdemu Polakowi.

Choć w bieżącym roku mija już 5. rocznica śmierci tego wspaniałego Polaka, wszyscy nadal pamiętamy, wspominamy.

19 maja 2010 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Pionkach po raz kolejny wzięli udział w konkursie, którego celem było utrwalenie pamięci o Ojcu Świętym. W bieżącym roku konkurs, organizowany przez PSP nr 5 w Pionkach, przyjął nową formę. Uczniowie z terenu miasta i gminy Pionki mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, plastyczne i literackie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich. Zuzanna Pomorska ujęła jury przepiękną recytacją „Sosny”, zdobywając w konkursie recytatorskim I nagrodę. Piękny portret Jana Pawła II tulącego do siebie dziecko, wykonany przez Olgę Siek – to II miejsce w konkursie plastycznym. W przepiękny świat poezji o Ojcu Świętym przeniósł nas Mateusz Sztobryn - zdobywca II nagrody w konkursie poetyckim.

Wszyscy uczestnicy z nostalgią powracali do słów naszego papieża, z czułością wspominali tą jakże znaną i jakże bliską każdemu z nas twarz. Ważne jest, aby nauki Jana Pawła II były wciąż żywe, znane młodemu pokoleniu. To on, przecież mówił do nas młodych

„Wy jesteście przyszłością świata!

Wy jesteście nadzieją Kościoła!

Wy jesteście moją nadzieją!”

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster