wtorek, 17 września 2019
piątek, 31 października 2008 12:02   
Zespół The Cooler’s z PG nr 2 odnosi kolejne sukcesy

O zespole „The Cooler’s” nie było słychać od czerwca 2009r. Uczniowie, którzy tworzyli zespół ukończyli gimnazjum i zaczęli start w dorosłe życie (Ada Sekuła, Oskar Szewczyk, Arek Gogolewski oraz Radek Stępień). Przez okres trzech lat nauki w murach naszego gimnazjum, szlifowali swoje zdolności wokalno – instrumentalne pod okiem p.Tomasza Sąpora – nauczyciela z PG nr 2 w Pionkach. Szukali dla siebie coraz to większych wyzwań, brali udział w wielu festiwalach, konkursach piosenki, a także koncertach nie tylko na arenie miasta. Odnieśli wiele sukcesów zawsze znajdując się na czołowych miejscach, a tym samym rozsławiali naszą szkołę.

Nastał nowy rok szkolny 2009/2010 i nowe wyzwania. Zdolni „muzycy”
z klas pierwszych za namową pana Tomka reaktywowali zespół. Byli to: Igor Chudzik, Karol Molendowski, Damian Bieńkowski, Zuzia Pomorska oraz Edyta Słomka. Wielogodzinne próby spędzone w szkole na doskonaleniu swoich umiejętności wokalno – instrumentalnych w końcu przyniosły pierwsze efekty.


W dniu 20 stycznia w Centrum Kultury na Południu w Radomiu odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. W festiwalu udział wzięło dwudziestu ośmiu solistów oraz dziewiętnaście zespołów z Radomia i okolic. Głównym sponsorem festiwalu było Radio Plus. Zespół „The Cooler’s” w swojej kategorii ( gimnazja – szkoły średnie) zajął  III miejsce. Trzeba przyznać, że poziom był dość wysoki, a rywalizacja ze szkołami średnimi przekonała nas, że to naprawdę olbrzymi sukces. Wszyscy laureaci festiwalu, w tym zespół „The Cooler’s”, zostali zaproszeni na Koncert Galowy i wręczenie nagród, w dniu 22 stycznia w Centrum Kultury na Południu w Radomiu przy szerokiej publiczności oraz przedstawicielach władz miasta.


Młodym muzykom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    mgr Tomasz Sąpór

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster