wtorek, 17 września 2019
czwartek, 29 kwietnia 2010 14:20   
DAREK JEDZIE DO BRUKSELI

 

 

W dniu 26 kwietnia 2010 roku w siedzibie Biura Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie został rozstrzygnięty Konkurs „ Polska tradycja w Europie”.

Inicjatorem Konkursu i głównym organizatorem oraz fundatorem nagród był Pan Jarosław Kalinowski, eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego, który uzyskał mandat z ramienia Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego. Główną nagrodą dla laureatów Konkursu będzie wycieczka studyjna do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Tremin wycieczki przewidziany jest na wrzesień 2010 roku.

W I edycji Konkursu wzięło udział ponad 150 uczniów z 42 szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego. Uczestnicy Konkursu wykonali ponad 260 róznorakich prac. Prace konkursowe zostały wykonane w formie plakatów, obrazów, rysunków, rzeźb, albumów, kalendarzy, prezentacji multimedialnych, czy tomików wierszy lub prac pisemnych. Wśród 20 finalistów konkursu znalazł się jedyny przedstawiciel regionu radomskiego, którym był uczeń DARIUSZ OKOŃ z klasy II IT. Darek wraz z opiekunem mgr Jackiem Malickim reprezentowali Nasz Region, a nade wszystko Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Podczas Wielkiego Finału reprezentant „ ZIELONEGO” zaprezentował swój tomik wierszy, składający się z 12 utworów pod wspólnym tytułem „ Przewodnik po polskich tradycjach”. Jego prezentacja była ciekawa, spokojna i pokazywała autyczne zaangażowanie w napisane utwory.

Po ogłoszeniu ostatecznych wyników okazało się, iż DAREK został LAUREATEM konkursu zdobywając wyróżnienie ( miejsca 4 – 6 ) i w nagrodę pojedzie wraz z opiekunem na wycieczkę do Brukseli. Ponadto wszyscy uczestnicy Konkursu – uczniowie i nauczyciele otrzymali nagrody rzeczowe związane z tematyką konkursu oraz działalnością UE – ej. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników Konkursu, szczególnie dla DARKA. Oto jeden z wierszy jakie zaprezentował WYRÓŻNIONY REPREZENTANT z „ ZIELONEGO” :

 

Pamiętaj!


Pamiętaj Polaku

o swej kulturze:

tradycji, zwyczajach

i polskiej historii.

O Ojcu Niebieskim

i Matki miłości,

o przodków darach,

o swej gościnności.

Szanuj język polski

i skarby folkloru.

Świętując pamiętaj,

że to przodków dar.

Chcesz im się odwdzięczyć?

O Ojczyznę dbaj!

 

Należy szczególnie podziękować organizatorowi Konkursu, jakim jest Pan Poseł do PE – ego – Jarosław Kalinowski. Podziękowania należą się wszystkim współpracownikom Eurodeputowanego za wspaniałą organizację Konkursu, pomysłowość i super nagrodę, jaką będzie wyjazd do stolicy Parlamentu Europejskiego. Z niecierpliwością wszyscy LAUREACI i ich opiekunowie czekają na wyjazd do Brukseli, a także na kolejną edycję Konkursu.

 

 

JACEK MALICKI

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster