wtorek, 17 września 2019
piątek, 07 maja 2010 11:39   
WSPANIAŁY FINISH "ZIELONEGO"

W dniu 29 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, im. Jędrzeja Śniadeckiego odbyła się już kolejna akcja związana z krwiodawstwem.

 

Centrum Krwiodawstwa w Radomiu już po raz czwarty gościło w „ ZIELONYM” w roku szkolnym 2009/2010. W dniu oddawania krwi na świetlice szkolną zgłosiło się 27 krwiodawców, którzy oddali ok. 12 litrów krwi. Łącznie uczniowie, nauczyciele i pracownicy Naszej Szkoły oddali wciągu czterech zbiórek ok. 60 litrów krwi. Ta super inicjatywa ratująca ludzkie życie nie była by możliwa, bez zaangażowania Centrum Krwiodawstwa w Radomiu, a nade wszystko społeczności Naszej Szkoły. I za to im należy bardzo serdecznie podziękować. Zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli w osobach: mgr Ewa Machniewicz, mgr Justyny Marciniak, mgr Anety Szczeblewskiej i mgr Anety Zawadzkiej jest w tego typu akcjach ogromne. Istotnym elementem akcji ratowania ludzkiego życia dzięki krwiodawstwu jest też aspekt wychowawczy i czysto ludzki. Zawsze należy pamiętać o potrzebujących „ DARU ŻYCIA” i tych, którzy dzielą się nim. Dziękujemy i czekamy na kolejne, wspaniałe gesty uczniów, nauczycieli i pracowników „ ZIELONEGO”!

 

JACEK MALICKI

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster