wtorek, 17 września 2019
piątek, 21 maja 2010 09:50   
NAGRODA SPECJALNA DLA "ZIELONEGO"

W dniu 15 maja 2010 roku odbył się Wielki Finał Konkursu Papieskiego.

Wśród finalistów VI edycji Konkursu Papieskiego znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, im. Jędrzeja Śniadeckiego. „ZIELONE” reprezentowane było przez Aleksandrę Nakoneczną i Liwię Górkę z klasy III LO, opiekunem był ksiądz Piotr Popis z parafii Św. Barbary w Pionkach. Reprezentantki naszej szkoły znalazły się wśród 20 – tu finalistów etapu okręgowego obejmującego trzy województwa. Nasze dziewczyny, tegoroczne maturzystki musiały wykazać się umiejętnością pisania eseju na wybrany temat i obrony jego treści w Wielkim Finale. Udział Oli i Liwi w finale Konkursu, rozegranego w siedzibie Instytutu Tertio Millennio w Warszawie nie był przypadkowy. Finalistki z „ ZIELONEGO” osiągnęły najlepsze wyniki testu internetowego na etapie II –gim. I w tym miejscu należy dodać, iż aż 20 uczestników testu internetowego z ZSP Nr 2 w Pionkach osiągnęło wynik pozwalający zdobyć I miejsce zespołowo w regionie mazowieckim. Jako Szkoła, która zdobyła I miejsce otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ. Najlepszym opiekunem okazał się też Nasz katecheta ksiądz Piotr Popis, który został także nagrodzony. Nagrodami były książki o tematyce religijnej i materiały dotyczące organizatora. Zdobywcy I miejsc w danym okręgu w nagrodę pojadą na wycieczkę do Rzymu. Serdeczne Gratulacje dla księdza Piotra i Jego podopiecznym za olbrzymi sukces!!!

Należy przypomnieć, iż w V edycji Konkursu Papieskiego Aleksandra Nakoneczni okazała się najlepsza w naszym okręgu. Wielkie Brawa dla „ ZIELONEGO” i uczestników VI edycji Konkursu Papieskiego.

 

JACEK MALICKI

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster