wtorek, 17 września 2019
środa, 02 czerwca 2010 10:38   
ZDOBYŁA INDEKS

W dniu 24 maja 2010 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu, im. bp. Jana Chrapka w Radomiu odbył się Wielki Finał VII Mistrzostw Wiedzy.

Uczestnicy wykazali się wiedzą z następujących dziedzin:

1. „Ekonomia na co dzień” pod przewodnictwem dr Roberta Grochala,

2. „ Samochody osobowe, historia i teraźniejszość” pod przewodnictwem dr Stanisława Orlińskiego,

3. „ Współczesne technologie informacyjne” pod przewodnictwem mgr Marcina Jaworskiego,

4. „ Historia Polski i świata po II wojnie światowej” pod przewodnictwem mgr Tomasza Dąbrowskiego.

Komisja po zadaniu 3 pytań każdemu z uczestników wyłoniła zwycięzców. Wśród LAUREATÓW znalazło się dwóch przedstawicieli Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2, im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. „ ZIELONE” w Wielkim Finale reprezentowali : WIOLETA PŁACHECKA z kl. III BT i ODYSEUSZ KITLIŃSKI z kl. II TT. Wioleta biorąca udział w walce o indeks wyższej uczelni zdobyła I miejsce w kategorii „ Ekonomia, na co dzień” i prawo studiowania na WSB w Radomiu. Odyseusz w kategorii „ Współczesne technologie informacyjne” zdobył ostatecznie III miejsce. W rozgrywce finałowej w czterech kategoriach wzięło udział 12 uczestników ze szkół regionu radomskiego, tym 2 reprezentantów z „ ZIELONEGO”. Finaliści zostali wyłonieni z grona osób biorących udział w I etapie - szkolnym - 50 osób z Naszej Szkoły i w II etapie ZSP Nr 2 reprezentowało 19 uczestników. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele w osobach : mgr Jacek Malicki, mgr Elżbieta Szafrańska i mgr Paweł Amanowicz. Sukces Wilotey i Odyseusza jest kolejnym osiągnięciem w rozgrywanych od 7 lat Mistrzostwach Wiedzy.

SERDECZNE GRATULACJE! Laureaci VII Mistrzostw Wiedzy swoje indeksy i nagrody rzeczowe otrzymają podczas Wielkiej Gali organizowanej przez WSB, im. J. Chrapka w Radomiu z okazji imienin patrona tej wyższej uczelni w czerwcu 2010 roku.

JACEK MALICKI

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster