wtorek, 17 września 2019
niedziela, 13 czerwca 2010 13:37   
ODDAWALI KREW

Pod koniec maja w siedzibie RCKiK w Radomiu odbyło się podsumowanie akcji zbiórki krwi w regionie radomskim.

Wśród wyróżnionych znalazł się przedstawiciel miasta Pionki - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. „ ZIELONE” zdobyło III miejsce i otrzymało puchar za swoją ofiarność podczas Finału Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie". III miejsce pod względem ilości oddanej krwi w przeliczeniu na liczbę pełnoletnich uczniów pokazuje ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli w tego typu akcję. Szczególnie należy podziękować dorosłym uczniom z klas: III BT, IV IT, IV BT, IV ET, III IT, III ET i III LO. Organizatorami wszystkich akcji na terenie Naszej Szkoły była Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski i opiekunowie: mgr Aneta Zawadzka, mgr Justyna Marciniak, mgr Aneta Szczeblewska i mgr Ewa Machniewicz. W imieniu całej społeczności „Zielonego” nagrody w czasie Finału Turnieju odebrała Pani mgr Aneta Zawadzka. Trzeba dodać, iż w etapie rejonowym VII edycji turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie” organizowanym przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomiu, wzięło udział 29 szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Zgodnie z regulaminem turnieju, szkoły były oceniane na podstawie wskaźnika aktywności - ilość oddanej krwi w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego ucznia pełnoletniego oraz ilości krwi oddanej w ramach turnieju.

Kolejnym sukcesem „ ZIELONEGO” związanym z krwiodawstwem było rozstrzygnięcie finału konkursu „Oddaj krew – nie bądź żyła”. Konkurs trwał od 01.09.2010r do 20.04.2010 r. Losowaniem zostały objęte osoby, które oddały krew podczas akcji poboru krwi zorganizowanej na terenie szkoły, uczelni lub ekipach stacjonarnych w siedzibie RCKiK, a także wypełniły prawidłowo kupon konkursowy. Nagrodzeni zostali także nauczyciele, opiekunowie, którzy zachęcili jak największą liczbę młodzieży-krwiodawców do oddania tego niezastąpionego leku, jakim jest krew. Celem konkursu była popularyzacja honorowego oddawania krwi wśród młodzieży. Losowanie uśmiechnęło się, także dla przedstawicieli Nasze Szkoły. I tak Uczniowie wylosowali w ramach konkursu wiele nagród m.in. pendrive, podwójne zaproszenia do kina, komplety pościeli, filmy dvd i gry komputerowe. Nagrody odbierali w imieniu uczniów także opiekunowie Szkolnych Kół PCK lub rodzice. Pełna lista zwycięzców z „ ZIELONEGO”: pendrive - Sałek Joanna, Banaszek Damian i Petniak Krystian, a także Marciniak Justyna – wygrała komplet pościeli. Łącznie udało się Pani Justynie zachęcić do konkursu 109 uczniów. W konkursie ostatecznie wzięło udział 23 szkoły.

Za wszystkie akcje ratujące życie ludzkie, za dar, jakim jest krew SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i liczymy na lepszy wynik w nowym roku szkolnym 2010/ 2011.

 

JACEK MALICKI

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster