wtorek, 17 września 2019
środa, 22 maja 2019 10:03   
TAKIEGO SUKCESU JESZCZE NIE BYŁO - PODWÓJNY PUCHAR DLA JAKUBA

W dniach 16-19 maja w Budapeszcie odbył się 25 Puchar Świata Kickboxingu, w którym zgłoszono ponad trzy tysiące zawodników z ponad czterdziestu krajów.

 

- Rewelacyjnie zaprezentował się zawodnik Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, Jakub Płachta, który zdobył dwa puchary w walkach light contact kadetów starszych – informuje nas Dariusz Sułek z Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do w Pionkach.

Pierwszy złoty medal wywalczył na rozpoczęcie zawodów w piątek, w kategorii +57 kg kadetów starszych dla zawodników posiadających maksymalnie 5 stopień kickboxingu.  Drugi złoty medal wywalczył w ostatnim dniu zawodów, w regularnej kategorii kadetów starszych +69kg.

To wielki sukces naszego młodego zawodnika, który debiutował w Pucharze Świata Kickboxingu. Ponadto Kuba wystąpił również w walkach poitfighting ale niestety przegrał swoje walki eliminacyjne kończąc rywalizację poza podium.

- Podczas tych zawodów w składzie reprezentacji Polski seniorek pointfighting wystąpiła Aleksandra Grzywacz. Ola, która dwa lata temu również w Budapeszcie zdobyła Puchar Świata walk light contact juniorek tym razem debiutowała jako seniorka. W obu kategoriach wagowych (-50kg i -55kg), do których została zgłoszona zaprezentowała się godnie wygrywając dwie walki eliminacyjne ale w ćwierćfinałach musiała uznać wyższość ekspresyjnie walczących zawodniczek z Włoch i Grecji – mówi dalej Dariusz Sułek. Tym samym zakończyła rywalizację poza podium i została sklasyfikowana na piątych miejscach.

- Ola jest pierwszą zawodniczką pionkowskiego klubu, która wystąpiła w reprezentacji Polski seniorek - podkreśla Dariusz Sułek.

Wyjazd na Puchar Świata Jakuba Płachty odbył się w ramach realizacji zadania publicznego „Upowszechnianie Kultury Fizycznej i Sportu” i został sfinansowany przez Wójta Gminy Pionki Mirosława Ziółka. Wyjazd Aleksandry Grzywacz odbył się w ramach Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.

(red)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster