środa, 15 sierpnia 2018
wtorek, 24 kwietnia 2018 10:54   
MINI MUNDIAL – LOSOWANIE JUŻ W PIĄTEK

Już w najbliższy piątek odbędzie się losowanie drużyn, które zgłosiły się do udziału w Mini Mundialu Pionki 2018.

 

Już w najbliższy piątek dwudziestego siódmego kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej odbędzie się losowanie grup Mini Mundialu Pionki 2018.

Inicjatorem tego cennego przedsięwzięcia sportowo integracyjnego jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki”, które wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki organizuje Mini Mundial Pionki 2018. W założeniach ma nawiązywać do światowego championatu w piłce nożnej, który już niebawem rozegrany zostanie na stadionach w Rosji.

Jak informują organizatorzy nasze lokalne mini mundialowe spotkania piłkarskie będą odbywały się na boiskach w trzech miejscowościach Pionki, Jedlnia oraz Suskowola. Wezmą w nich udział trzydzieści dwie drużyny, a więc tyle ile weźmie udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Na Mini Mundial Pionki 2018 zostały zaproszone reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu : Miasta Pionki, Gminy Pionki, Gminy Jastrzębia, Miasta i Gminy Kozienice, Gminy Garbatka Letnisko, Gminy Policzna, Miasta i Gminy Zwoleń, Gminy Gózd i Gminy Jedlnia Letnisko.

- W turnieju wezmą udział 32 szkolne drużyny, które w drodze uroczystego losowania, które odbędzie się w dniu 27 kwietnia o godz. 12.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach przy ul. Zakładowej 5 zostaną podzielone na 8 grup i otrzymają nazwy reprezentacji narodowych biorących udział w Mundialu Rosja 2018 – informują nas organizatorzy.

Rozgrywki grupowe odbywać się będą na boiskach typu ,,Orlik 2012”, zlokalizowanych w Jedlni, Suskowoli i w Pionkach (2 boiska). Finał Mini Mundialu Pionki 2018 rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Pionkach w dniu 16 czerwca 2018 roku. Główną nagrodą do zdobycia będzie replika Pucharu Świata, o który będą walczyć uczestnicy Mundialu Rosja 2018 oraz medale, puchary i aktualne koszulki reprezentacji Polski. Wszystkie pozostałe drużyny biorące udział w Mini Mundialu Pionki 2018 otrzymają puchary, dyplomy, plakietki okolicznościowe i nagrody rzeczowe.

(r.f.) (red)

PS; Foto: Weronika Sałbut

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster