wtorek, 17 września 2019
poniedziałek, 06 maja 2019 10:01   
GALERIA WOLUMIN: WYSTAWA TOMASZA WRÓBLEWSKIEGO

Już w najbliższy piątek dziesiątego maja w Galerii Wolumin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Wróblewskiego.

Galeria „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publicznej ciągle tętni sztuką. Doskonale wiedzą o tym uczestnicy cyklicznych wernisaży. Inwestycja w sztukę, to inwestycja w naszą społeczność lokalną. Tak będzie i tym razem.

Już w najbliższy piątek dziesiątego maja swoją twórczość zaprezentuje, bowiem doskonale znany artysta plastyk Tomasz Wróblewski.

 

Galeria „Wolumin” Miejskiej Biblioteki Publiczna Filia ul. Leśna 9. Wernisaż 10.05.2019. godz. 17.00. Zapraszamy.

Tomasz Wróblewski – urodził się we Wrocławiu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, w 1990 roku Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie otrzymując dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana, a w 2009 roku Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1994 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego. Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Od 1990 roku do 2008 roku prowadził Galerię „Format” organizując liczne wystawy. Pomysłodawca i komisarz wystawy artystów powiatu radomskiego „Formatowanie”. Uczy rysunku i malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową i scenografią. W jego dorobku artystycznym znajdują się: 35 wystaw indywidualnych, udział w ponad 180 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, w 35 plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz 9 realizacji filmowych jako scenograf, m.in. film „Fundacja” F. Bajon, „Afonia i pszczoły” J. J. Kolski, serial „Stacyjka” R. Piwowarski, film „Solidarność” J. J. Kolski. Nagrody: I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym - Legnica 1995, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim - Zwoleń 2004, I nagroda w Konkursie Malarskim Centralny Okręg Przemysłowy - Pionki 2017, Animator Kultury Miasta Pionki 2015, Medal Zasłużony dla Powiatu Radomskiego 2015, Nagroda Burmistrza Miasta Pionki z okazji 25-lecia pracy twórczej – 2015. Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dyneburgu na Łotwie, Państwowym Muzeum Sztuki na Majdanku oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

(red) (r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster