wtorek, 17 września 2019
czwartek, 09 maja 2019 09:49   
ZIELONE PIONKI - ALEJE LIPOWE NA FINISZU

Nasadzenie roślinności jeszcze przed nami ale zasadniczy etap rewitalizacji obszaru przy ulicy Aleje Lipowe dobiega końca.

Przypomnijmy: W ramach projektu „Zielone Pionki” otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie blisko dziesięciu milionów złotych 9 265 932 zł przy całkowitej wartości zadania opiewającego na prawie jedenaście milionów - 10.901.097 zł.

Kolejny etap prac na Skwerze przy ul. Aleje Lipowe dobiega końca. Do 20 czerwca 2019 według umowy Wykonawca ma zakończyć prace budowlane dotyczące małej architektury.

W parku wyznaczone są ścieżki i trasy do spacerowania. W jego obrębie znajdują się także obiekty małej architektury takie jak kosze na śmieci, ławki, latarnie, altany oraz stoły do gry. Na terenie Skweru zamontowany zostanie plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa zostaną zamontowane budki dla ptaków. Dopełnienie stanowić będzie nasadzenie różnego rodzaju roślinności oraz założone zostaną trawniki. Posadzone zostaną drzewa liściaste i iglaste, krzewy, żywopłoty, byliny, pnącza oraz rośliny kwietnikowe. Wykonawca na wykonanie prac dotyczących nasadzeń ma czas do 11.06.2019 rok. Skwer powoli nabiera charakteru miejsca przyjaznego do wypoczynku i relaksu w otoczeniu zieleni.

(red)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster