wtorek, 17 września 2019
piątek, 10 maja 2019 11:24   
WRACA SEZON GRZEWCZY

Najwięksi odbiory ciepła w tym Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zwrócili się z wnioskiem do spółki komunalnej o uruchomienie dostaw ciepła.

Już od kilku dni mieszkańcy alarmują, że w związku ze znacznym spadkiem temperatur w mieszkaniach zrobiło się zimno. Na razie jak wskazują długoterminowe prognozy pogody nic nie wskazuje, aby nastąpił wzrost temperatur.

Jednocześnie jak na swojej stronie poinformowała pionkowska spółka komunalna Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze przywrócenie ogrzewania jest możliwe o ile wystąpią z takim wnioskiem najwięksi odbiorcy ciepła.

- Ponieważ zakończenie sezonu grzewczego nastąpiło już w dniu 24.04.2019 r. na wniosek wymienionych podmiotów, a przy obecnie występujących niskich temperaturach w domach mieszkańców jest zimno, PWKC jest gotowa w każdej chwili uruchomić ponownie system centralnego ogrzewania, o ile wniosek w tej sprawie złożą wszystkie zainteresowane podmioty – informuje Zarząd Spółki PWKC. Zainteresowane podmioty to Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ekoPionki (dawniej MZUK) oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólny Dom”.

Obecnie jak dowiedziała się redakcja „Nad Zagożdżonką” największy odbiorca ciepła, czyli Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wystąpiła z takim wnioskiem o przywrócenie sezonu grzewczego. Odpowiednia informacja już pojawiła się w formie ogłoszeń w zasobach lokalowych administrowanych przez PSM.

- W związku ze spadkami temperatur w godzinach nocnych Pionkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa składa wniosek o uruchomienie dostaw ciepła od dnia 10.05.2019 – czytamy we wniosku Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nasz dostawca ciepła, czyli Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze Sp. z o.o. zapowiedział, że wznowi dostarczanie ciepła.

- W związku z otrzymanymi wnioskami o uruchomienie ogrzewania od największych odbiorców ciepła uprzejmie informujemy, iż z dniem 10.05.2019r. zostanie wznowiona dostawa ciepła do budynków i obiektów na terenie miasta Pionki – informuje Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze.

(r.f.)

 

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster